Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Tawk.to "We are here" yazısı nasıl kaldırılır?

rajibraj 23 Nisan 2023, 23:28

Tawk.to "We are here" yazısı nasıl kaldırılır?

Sohbet Aracı Görünümünü Değiştirme

 

Aracınızı öne çıkarmanın veya web sitenizin renk şemasına uydurmanın bir yolunu arıyorsanız, doğru yerdesiniz.

 

Aracınızın tasarımını özelleştirirken iki ana hedefi göz önünde bulundurmalısınız.

 

1. Ziyaretçilerin fark etmesini kolaylaştırın

2. Markanızla tutarlı olun

 

tawk.to, bu hedeflere ulaşmak için aracınızın tasarımını tamamen özelleştirmenize olanak tanır.

 

Aracın görünümünde değişiklik yapmak için üst menüden ⚙️Yönetim (dişli) simgesine tıklayın.

Birden fazla varlığa sahipseniz, Panelin üst kısmındaki hamburger simgesinin üzerine gelerek şu anda doğru olanı görüntülediğinizden emin olun.

Ardından, Kanallar başlığının altından Sohbet Aracı'nı seçin.

Araç Görünümü bölümündeki Gelişmiş menüsü, sohbet aracının rengini, boyutunu ve şeklini değiştirmenize olanak tanır.

Araç görünümünü değiştirmek için tüm seçenekler soldadır. Pencerenin sağ tarafı, yaptığınız değişikliklerin gerçek zamanlı bir önizlemesini sağlar, böylece yaptığınız değişikliklerin sonuçlarını görebilirsiniz.

Masaüstü Aracını Özelleştirme

Masaüstü Aracı bölümünde değişiklik yapmak, yalnızca ziyaretçilerin masaüstünde bir tarayıcı kullanırken aracınızı nasıl gördüğünü etkiler. İlk tercihiniz küçük daire veya dikdörtgen şekilleri arasındadır.

 

Daire, sayfada daha az yer kaplar ve sitenizin tasarımını bozmayacak basit bir şey arıyorsanız idealdir. Hem Minimum Genişliği hem de Minimum Yüksekliği değiştirebileceğiniz için dikdörtgen biraz daha özelleştirilebilirdir.

 

Ayrıca, Araç İçeriği ayarlarında simge durumuna küçültülmüş sohbet aracının görünen mesajını değiştirebilir ve hatta kenarların ne kadar keskin olacağını ayarlayabilirsiniz. Üst Yarıçapı ve Alt Yarıçapı artırarak daha dairesel bir şekil elde edebilirsiniz. Aracın açıldıktan sonraki boyutunu değiştirmek için Genişlik ve Yüksekliği ayarlayın.

İnsanlar web sitelerinde canlı sohbet seçeneğini görmeye alışıktır ve genel olarak bunların çoğu sayfanın sağ alt köşesinde bulunur. Aracınızı çoğu ziyaretçinin beklediği yerde tutmak iyi bir fikir olsa da, bazen bu sayfa düzenini bozabilir. Sohbet aracınızı hareket ettirmeniz gerekiyorsa, onu Araç Pozisyonlarından birine kaydırabilirsiniz.

 

Sohbet aracını öne çıkarmanın bir yolunu arıyorsanız, bir Dikkat Yakalayıcı kullanmayı deneyin. Kendi özel metninizi ekleyebilir, renkleri seçebilir, galeriden önceden hazırlanmış resimlerimizden birini kullanabilir veya ziyaretçilerinizin bir sohbet başlatmak için uygun olduğunuzu bilmelerine yardımcı olmak için kendi resminizi yükleyebilirsiniz.

Dikkat Yakalayıcı, yalnızca ziyaretçi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardayken görünür; mobilde görüntülenemez.

 

Bu makaleden Dikkat Yakalayıcı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz: Dikkat Yakalayıcıyı Etkinleştirme

Mobil Aracı Özelleştirme

Ziyaretçileriniz bir mobil cihaz aracılığıyla sitenizdeyken, ekran alanı çok değerlidir. Burada şekil olarak küçük daire veya dikdörtgen olmak üzere iki basit seçeneğiniz var. Mobil cihazlarda aracın nasıl gözükeceğini seçenekten biri olacak şekilde seçin.

Araç Renkleri

Araç görünümünü değiştirmek için son seçenek Araç Renklerini seçmektir. Burada metin ve arka plan renkleri üzerinde tam kontrole sahipsiniz. Şirketinizin renklerini burada kullanmak istiyorsanız, metin veya arka plan renklerini hex renk kodlarıyla eşleştirebilirsiniz. Yine de, ziyaretçilerinizin onu bulacağından emin olmak için aracınızın öne çıkmasını sağlamak önemlidir.

Başyapıtınız tamamlandı! Tebrikler! 

 

Sohbet aracının görünümünü değiştirmek için yardıma mı ihtiyacınız var? Destek ekibimize ulaşın veya bir arama planlayın.

Siz de Yorum Bırakın

Malesef.. Ürüne yorum yapabilmek için ilk önce üyelik girişi yapmanız gerekmektedir..